Kuriame ir įgyvendiname įvairius meninius keramikos dekoro bei metalo dekoro elementus krosnims ir židiniams. Taip pat kuriame ir įgyvendiname įvairius individulius keramikos židinių bei krosnių projektus nuo pirminio eskizo, formos bei spalvinio sprendimo iki galutinio jų pagaminimo ir pastatymo.

 • Kiekviename savo darbe šiuolaikiniame interjere ieškome išskirtinio sprendimo.
 • Kurdami židinius ir krosnis stengiamės pasitelkdami savo patirtį bei kūrybiškumą akcentuoti židinį ir krosnį kaip centrinę vietą namų kasdieninio gyvenimo erdvėje.
 • Šiuolaikiniame interjere stengiamės susieti ilgaamžes krosnies bei židinio tradicijas ir šiuolaikiškumą.
 • Kuriamą židinį bei krosnį prideriname prie užsakovo interjero, atsižvelgdami į individualius užsakovo pageidavimus.
 • Pagal specialius užsakymus sukuriame ir pagaminame unikalius koklius, keraminį krosnių ir židinių dekorą.
 • Taip pat kuriame dekoratyvines metalo detales židiniams (pagal mūsų sukurtus eskizus bei projektus ir mūsų konsultacijas atlieka metalo specialistai), kuriame ir pagaminame dekoratyvines keramines židinių uždangas.
 • Atliekame pilnai visus darbus susijusius su židinių ir krosnių gamyba nuo pirminio eskizo iki pastatymo darbų užbaigimo.

Kaip atliekami židinio ar krosnies gamybos darbai:

I Krosnies ar židinio dekoratyvinių keramikos koklių ir detalių gamybos darbai:

 1. Pagal su Užsakovu suderintą židinio ar krosnies projektą išlipdomi židinio ar krosnies dekoratyvinių keraminių koklių bei detalių modeliai.  
 2. Nuo išlipdytų koklių bei detalių modelių atliejamos gipso formos, koklių bei detalių formavimui.  
 3. Paruošiama (suminkoma, sumalama ir vakuuminiu presu supresuojama) speciali molio masė, kuri bus naudojama židinio ar krosnies dekoratyvinių keraminių koklių bei detalių gamybai.  
 4. Atlietose gipso formose iš paruoštos molio masės formuojami kokliai ir detalės.
 5. Iš molio masės suformuoti kokliai ir detalės retušuojamos.
 6. Kokliai ir detalės džiovinamos lėtinant natūralų molio džiūvimo procesą specialiose džiovinimo spintose. Džiovinimas lėtinamas deformacijos rizikos mažinimo.
 7. Išdžiūvę kokliai ir detalės šlifuojamos, retušuojamos, nuvalomos nuo šlifavimo dulkių.  
 8. Išdžiūvę kokliai ir detalės degami aukštos temperatūros keramikos degimo elektros krosnyje.
 9. Išdegti keramikos kokliai ir detalės kalibruojami, pjaustomi pjaustymo – kalibravimo staklėmis.
 10.  Paruošiama glazūra koklių bei detalių glazūravimui. Sumaišomas individualios sudėties glazūros mišinys, norimai glazūros spalvai išgauti.
 11. Išdegti keramikos kokliai bei detalės padengiami glazūros miltelių emulsija (priklausomai nuo pasirenkamo glazūros tipo, prieš dengiami glazūra kokliai ir detalės dar gali būti padengiami engobu).
 12. Padengti glazūra keramikos kokliai ir detalės vėl degami aukštos temperatūros keramikos degimo elektros krosnyje antrą kartą. Degant glazūros emulsija ant keramikos paviršiaus išdžiūsta ir išsilydo iki skysto stiklo konsistencijos ir tvirtai sukimba su dekoratyvinio koklio ar detalės keramikos paviršiumi.    
 13. Išdegti su glazūra dekoratyviniai kokliai ir detalės lėtai ataušinami, saugiai supakuojami ir atvežami į jų sumontavimo vietą.  

II Krosnies ar židinio statybos darbai iš pagamintų dekoratyvinių keramikos koklių bei detalių:

 1. Pagal židinio ar krosnies projektą išliejamas pamatas krosnies ar židinio statybai.
 2. Iš dekoratyvinių keramikos koklių ir detalių pastatomas židinys ar krosnis. Laikančioji vidaus konstrukcija pastatoma iš specialių plytų krosnių ir židinių mūrijimui. Aukštos temperatūros zonoms išmūryti naudojamos šamotinės plytos. Statant kokliai bei detalės mūrijami tradiciniu krosnių mūrijimo būdu. Mūrijimui naudojamas mišinys iš vandens, smėlio ir molio miltų krosnių ir židinių statybai.
 3. Sumūrytas židinio ar krosnies statinys paliekamas išdžiūti su neužtaisytomis siūlėmis tarp koklių bei detalių. Neužtaisytos siūlės leidžia statiniui išdžiūti greičiau.
 4. Išdžiūvus židinio ar krosnies statiniui, siūlės tarp dekoratyvinių koklių ir detalių užtaisomos elastingomis ir karščiui atspariomis medžiagomis.