Koklių vieneto kaina nuo 20 iki 50 eur – priklausomai nuo pasirinkto koklio modelio sudėtingumo
1. Pagal su Užsakovu suderintą židinio ar krosnies projektą išlipdomi židinio ar krosnies dekoratyvinių keraminių koklių bei detalių modeliai.
2. Nuo išlipdytų koklių bei detalių modelių atliejamos gipso formos, koklių bei detalių formavimui.
3. Paruošiama (suminkoma, sumalama ir vakuuminiu presu supresuojama) speciali molio masė, kuri bus naudojama židinio ar krosnies dekoratyvinių keraminių koklių bei detalių gamybai.
4. Atlietose gipso formose iš paruoštos molio masės formuojami kokliai ir detalės.
5. Iš molio masės suformuoti kokliai ir detalės retušuojamos.
6. Kokliai ir detalės džiovinamos lėtinant natūralų molio džiūvimo procesą specialiose džiovinimo spintose, taip užtikrinant koklių ir detalių visų paviršių tolygų ir vienodą džiūvimą. Tolygiai ir vienodai džiovinamuose kokliuose ir detalėse nebūna įskilimų ir neleistinų deformacijų. Po džiovinimo kokliai ir detalės lieka tiksliai tokių matmenų, kokie buvo užsiduoti džiovinimo proceso pradžioje.
7. Išdžiūvę kokliai ir detalės šlifuojamos, retušuojamos, nuvalomos nuo šlifavimo dulkių.
8. Išdžiūvę kokliai ir detalės degami aukštos temperatūros keramikos degimo elektros krosnyje.
9. Išdegti keramikos kokliai ir detalės kalibruojami, pjaustomi pjaustymo – kalibravimo staklėmis. Pjūvio tako aštrios briaunos aplyginamos smulkiu švitriniu popieriumi.
10. Paruošiama glazūra koklių bei detalių glazūravimui. Sumaišomas ir išbandomas individualios sudėties glazūros mišinys, norimai glazūros spalvai išgauti.
11. Išdegti keramikos kokliai bei detalės padengiami glazūros miltelių emulsija. Prieš dengiant glazūra kokliai ir detalės dar gali būti padengiami engobu – tai priklauso nuo kaip norima išryškinti pasirinktą glazūros spalvą. Keramikos koklius bei detales padengus glazūros emulsija, skystoji glazūros emulsijos dalis įsigeria į keramikos koklį ar detalę, o emulsijoje likę glazūros milteliai lieka vienodo storio standžiu sluoksniu pasiskirstę ant keramikos koklio ar detalės paviršiaus.
12. Padengti glazūros miltelių emulsija keramikos kokliai ir detalės vėl degami aukštos temperatūros keramikos degimo elektros krosnyje antrą kartą. Degant glazūros emulsijos skystoji dalis įsigėrusi į keramiką išgaruoja, o išdžiūvę emulsijos glazūros milteliai ant keramikos paviršiaus išsilydo iki skysto stiklo konsistencijos ir tvirtai sukimba ir susiriša su dekoratyvinio koklio ar detalės keramikos paviršiumi. Glazūra yra metalų oksidų junginys, kuris aukšto degimo metu apie 1000 ℃ temperatūroje lydosi ir sukietėjęs tampa spalvoto arba skaidraus stiklo pavidalo. Išdegta glazūra gali būti matinė arba blizgi. Kokliams židinių ir krosnių gamyboje dažniausiai naudojamos blizgios glazūros.
13. Išdegti su glazūra dekoratyviniai kokliai ir detalės aukštos temperatūros keramikos degimo elektros krosnyje labai lėtai ataušinami.
14. Ataušę dekoratyviniai kokliai ir detalės saugiai supakuojami ir atvežami į jų sumontavimo vietą.