Breadcrumbs

Home About us

Online

We have 24 guests online
"Bajorų židiniai" - Apie mus PDF Print E-mail
There are no translations available.

Interneto svetainės „Bajorų židiniai" iniciatorė Aelita Bielinytė.
Dailininkė, aukščiausios kategorijos keramikos restauratorė (Lietuvos Kultūros ministerijos išduoto aukščiausios kategorijos keramikos restauratorės kvalifikacijos liudijimo Nr. 280) Aelita Bielinytė yra baigusi keramikos studijas Vilniaus dailės akademijoje.
Pamėgta darbų sritis – interjero bei eksterjero puošybai skirti keramikos dirbiniai, krosnys, židiniai. Autorė dalyvauja parodose, yra papuošusi nemažai visuomeninių bei privačių interjerų.
Kita darbų sritis – senovinių krosnių bei židinių restauracija. Senovinės krosnys bei židiniai, kuriems yra per šimtas metų, prikeliami naujam gyvenimui.


Restauruoti paminkliniai objektai

Atkurta, restauruota bei naujai pastatyta daugiau, nei 500 krosnių ir židinių. Iš restauruotų objektų daugiausiai yra XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios statinių. Jie yra Vilniaus senamiestyje bei Lietuvos dvaruose. Daugiausia krosnių ir židinių restauruota privačiuose objektuose. Iš didesnių visuomeninės svarbos objektų paminėtini yra vėlyvojo klasicizmo bei ampyro stiliaus trys židiniai ir viena krosnis Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Valdovų rūmuose pastatyta gotikinė krosnis, restauruotos krosnys ir židiniai Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijoje. Restauruoti kokliai ir atstatytos krosnys bei židiniai Danijos, Baltarusijos bei Suomijos ambasadose Lietuvoje, Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje Vilniuje, Plinkšių dvare Mažeikių rajone, Šešuolėlių dvare Širvintų rajone, Vidiškių dvare Ignalinos rajone, rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimtinės dvarelyje Panevėžio rajone, Pienionių dvare Anykščių rajone, Biržuvėnų dvare Telšių rajone. Paskutiniai didžiausi restauruoti objektai yra rūmuose, esančiuose adresu Vilniaus g. 31 - Islandijos g. 1, Vilniuje (čia atkurta bei atstatyta 17 istorizmo laikotarpio paminklinių krosnių ir židinių) ir Valdovų rūmuose (pagal archeologinius radinius čia atkurta gotikos laikų (XV a.) krosnis.

Dailininkės - keramikės kūrybos credo – išlaikyti ir išsaugoti kažkada sukurtą grožį. Juk tai, kas sena, turi ir istorinės, ir estetinės vertės. Tereikia tik nubraukti laiko dulkes, ir židiniuose vėl jaukiai žibės, kibirkščiuos ugnis, kvies žmonės bendrauti...


Apdovanojimai
1996 m. už krosnių ir židinių restauravimo darbus Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Aelitai Bielinytei buvo įteikta Lietuvos Respublikos Prezidento Algirdo Brazausko padėka.
2000 m. už nuopelnus plėtojant profesionalią restauraciją restauratorei Aelitai Bielinytei buvo įteikta Lietuvos Respublikos Kultūros ministro padėka.
2011 m. už Biržuvėnų dvaro krosnių ir židinių keramikos restauravimo darbus įteikta Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos direktorės Dianos Varnaitės padėka.
Profesinė praktika ir patirtis
Nuo 1998 iki dabar - pagrindinė veikla yra krosnių ir židinių dizainas, gamyba bei restauravimas. Keramikų grupės „Bajorų židiniai“ steigėja ir vadovė.
Nuo 1988 iki dabar – keramikos restauratorės veikla kultūros paveldo srityje. Veiklos pradžia – Lietuvos paminklų restauravimo institute.


Kūrybinė veikla
Mėgstama dailininkės kūrybinio darbo sritis – architektūrinė interjero keramika. Sukurta nemažai dekoratyvinių interjero puošybos elementų, vazų, formų įvairiems interjerams. Iš jų pažymėtina: dekoratyvinės keramikos penkių darbų (pano ir dekoratyvinių formų) ciklas Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos administracinio pastato interjerui.


Išsilavinimas
1988 m. Aelita Bielinytė baigė Vilniaus dailės akademiją, keramikos studijas.
Kvalifikacijos tobulinimas
1998 m. – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos suteikta II kategorijos keramikos restauratorės kvalifikacija.
2002 m. – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos suteikta I kategorijos keramikos restauratorės kvalifikacija.
2006 m. – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos suteikta aukščiausios kategorijos keramikos restauratorės kvalifikacija.


Publikacijos, visuomeninė veikla
Apie Aelitos Bielinytės restauravimo bei keramikos kūrybinius autorinius darbus buvo publikuoti menotyrininkų straipsniai dienraščiuose „Lietuvos Rytas“, „Respublika“, savaitraštyje „Literatūra ir menas“, žurnaluose „Laima“, „Statyba ir architektūra", „Lietuva pristato", „Nuo iki“, „Tarp knygų“. Aelita Bielinytė dalyvauja konferencijose, pavyzdžiui, konferencijoje „Lietuvos restauratorių sąjungai – 15" Aelitos Bielinytės pristatytas ir konferencijos leidinyje išspausdintas straipsnis „Dekoratyvinių XIX a. – XX a. pradžios židinių ir krosnių įvairovė ir stilistiniai ypatumai Lietuvoje bei jų restauravimas“. Aelita Bielinytė dalyvauja respublikinėse bei  tarptautinėse parodose, yra surengusi autorinę darbų parodą Vilniuje.